В Україні через коронавірус масово звільняють людей: Держслужба зайнятості спростила реєстрацію безробітних

В Україні упродовж останнього тижня кількість безробітних зросла на понад 36 тисяч осіб. Станом на 13 квітня в країні загалом – 387,5 тисяч безробітних. Відтепер, щоб стати на облік у центрі зайнятості, заяву можна надіслати електронною поштою.

Про це повідомляє Державна служба зайнятості.

Згідно з повідомленням, станом на 13 квітня, порівняно з показником аналогічного періоду минулого року, у країні кількість безробітних зросла на 70 тисяч, або на 22%. Найбільше безробітних зафіксували у Дніпропетровській, Харківській, Запорізькій, Полтавській і Львівській областях.

Крім того, для осіб, які не мають роботи, Держслужба зайнятості спростила процедуру подання документів для реєстрації безробітних. Для цього тепер потрібно заповнити лише дві заяви – про надання статусу безробітного та призначення допомоги по безробіттю.

Документи можна надіслати на електронну пошту центру зайнятості або через скриньку для кореспонденції безпосередньо в центрі зайнятості. Для того, щоб надіслати заяву електронною поштою:

потрібно заповнити заяви власноруч за зразком, сфотографувати або відсканувати їх. Потім надіслати на email центру зайнятості, де безробітний планує перебувати на обліку. У темі потрібно вказати прізвище, ім’я, по батькові.
якщо є технічна можливість, потрібно завантажити заяви, роздрукувати та заповнити їх. Після цього підписати власноруч, відсканувати (чи сфотографувати) і надіслати на email центру зайнятості. Так само потрібно вказати у темі листа прізвище, ім’я, по батькові.

Електронні скриньки центрів зайнятості можна знайти за посиланням.

Якщо безробітні хочуть подати заяви за допомогою скриньки для кореспонденції в центрі зайнятості слід:

 за можливості завантажити заяви, роздрукувати та заповнити вдома, скласти їх у конверт або з’єднати в інший зручний спосіб;
або заповнити заяви біля скриньки в центрі зайнятості. Але для заповнення заяв знадобляться паспортні дані, номер ідентифікаційного коду, інформація про освіту та попередню трудову діяльність. Заяви потрібно покласти в скриньку для кореспонденції (у робочі години робочого дня).

Як повідомлялося, український уряд вже у травні створить для українців, які залишилися без роботи через карантин, 500 тисяч робочих місць. Нині при уряді працюють аналітичні центри, а також створено Раду з питань економічного розвитку, до складу якої увійшли найвідоміші українські та закордонні економісти і вчені. 

Нагадаємо, попередні прогнози передбачали, що 2020 року економіка України зросте на 3,5-5%, інфляція становитиме 5% (плюс/мінус 1%), а долар коштуватиме 27-28 грн. 29 березня Кабмін затвердив нові макроекономічні прогнози на 2020 рік: ВВП – мінус 4,8%, середньорічний курс долара США – 29,5 грн (плюс 1,5-2 грн), інфляція – 8,7% (плюс 3,1%), безробіття – 9,4% (плюс 1,3%), середня зарплата – 11 тис. грн (без змін). Водночас в Офісі президента спрогнозували, що 2020 року економіка України впаде мінімум на 5%.

Через світову фінансову кризу, спричинену наслідками активного поширення нового коронавірусу COVID-19, експерти прогнозують падіння економік, зокрема й української. Оновлений базовий прогноз компанії Dragon Capital на 2020 рік передбачає падіння ВВП України на 4% та девальвацію гривні до 30 грн за долар на кінець року – за умови, що карантинні заходи триватимуть до травня (середній курс очікується на рівні 29 грн/долар, тобто девальвація складатиме близько 11% до минулорічного курсу). За менш оптимістичним прогнозом, якщо карантин буде продовжено на довший термін, ВВП може впасти на 9%, а гривня здешевшає до 35 грн/долар. За таких умов варто очікувати й зростання безробіття. Світовий банк прогнозує падіння ВВП України на 3,5% у 2020 році. Також через пандемію коронавірусу 65% українських компаній не зможуть виконати свої річні бізнес-плани. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *