Уманський повідомив, у скільки держава оцінює "скручений" податок

Обсяги “скрученого” податку на додану вартість сягають до 40 мільярдів гривень на рік. Так його оцінює Державна податкова служба.

Про це в інтерв’ю виданню “Цензор” розповів голова ДПС Олексій Любченко.

“На жаль, Уманський (міністр фінансів у березні 2020 року – ред.) мав рацію. Він не був близький за сумою (у травні 2020 року, за даними ексміністра, скрутки ПДВ становили 1,9 млрд грн). Чиста класика: попит на скрутки ПДВ формує пропозицію. А попит є. Розмір цього попиту я приблизно вже підрахував. Перше – це сільсгосппродукція. Та, яку треба легалізувати”, – зазначив Любченко.

Так, за його підрахунками, кожен господар матиме мінімум 15 тисяч гривень з одного гектара. Тобто з 10,4 млн га землі, які належать “одноосібникам”, отримуємо продукції на на 150 млрд грн, які слід легалізувати. А це 25 млрд НДС, підсумував голова ДПС.

Водночас є й інші схеми реалізації та закупівлі сільсько-господарської продукції, а також незаконного переміщення товарів. Наприклад, одна із найуживаніших схем – продаж цигарок за готівку. За розрахунками, за такою схемою легалізується 4,3 млрд грн ПДВ підприємцями, які продають цигарки, але потім нібито повертають їх як нереалізовані.

“Тільки на цих прикладах я легко нараховую 40 млрд грн “скрученого” ПДВ”, – заявив Любченко.

“Скрутка” податку – це продаж документів на свій імпортний ПДВ, сплачений на митниці, однією компанією іншій, а ввезену продукцію реалізує на ринку за готівку.

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики затвердив доопрацьований законопроєкт № 3131-д. Це – проєкт закону про виведення 

Раніше повідомлялося, що у Раді хочуть ввести суттєво збільшений податок на пай: що кажуть автори і за що його так критикують
української аграрної сфери з “тіні”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *