Ціни на нафту обвалилися нижче 15 доларів – курс російського рубля котиться донизу

У понеділок, 20 квітня, від ранку курс російського рубля щодо долара та євро невпинно падає.

Про це свідчать результати торгів на Московській біржі.

Як зазначається, перші угоди щодо долара відбулися в діапазоні 74,64-74,95 руб./долар, за підсумками першої хвилини торгів курс склав 74,83 руб./долар, додавши 84 копійки до рівня попереднього закриття.

Євро подорожчав до 81,2 руб., додавши майже 83 копійки.

За даними експертів “Интерфакс- ЦЭА”, зниження вартості валюти відбувається на тлі падіння цін на нафту через побоювання, що сировину незабаром ніде буде зберігати в умовах рекордно низького світового попиту, попри те, що нафтовидобувні країни домовилися про зниження видобутку на понад 10%.

Так, травневі ф'ючерси на нафту WTI, впавши на понад 20%, вперше від 1999 року опускалися в понеділок до $14,5 за барель.

До того ж у Техасі (США) на деяких напрямах поставок покупці платили за барель лише $2, що збільшує можливість виникнення ситуації, коли американським виробникам доведеться незабаром доведеться доплачувати покупцям, щоб позбутися нафти, пише агентство Bloomberg.

Водночас нафта Brent знижується у ціні лише на 3% – до $27,39 за барель.

На думку експертів, підтримати ринок може зняття карантинних обмежень в основних країнах.

Нагадаємо, 6 березня Росія та Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) не змогли подовжити угоду про скорочення видобутку нафти. Після цього ціни на нафту рекордно впали, за чим стався обвал рубля. Також це вплинуло на світові ринки, де одразу ж почався масштабний обвал.

12 квітня члени організації найбільших експортерів нафти ОПЕК+, куди входить Саудівська Аравія, домовилися з Росією про зниження видобутку на 9,7 млн ​​барелів на день. Це зроблять для того, щоб ціни знову пішли вгору після стрімкого здешевшання нафти майже вдвічі.

Ключовою перешкодою для досягнення фінальної угоди була позиція Мексики, яка не хотіла брати на себе пропорційно такі ж зобов'язання, як і 22 інші нафтовидобувні країни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *