"ПриватБанк" має розморозити 7 мільярдів гривень депозитів компаній Суркісів – рішення Апеляційного суду

15 квітня Київський апеляційний суд залишив без змін попереднє рішення Печерського райсуду столиці про те, що “ПриватБанк” повинен дати вільний доступ офшорним компаніям братів Суркісів до депозитів на 7 млрд грн (250 млн доларів), відповідно до договорів.

Апеляційну скаргу подавали Міністерство фінансів та “ПриватБанк”.

У “ПриватБанку” таке рішення назвали “фактичним стягненням” коштів з установи. Водночас міністр юстиції Денис Малюська на своїй сторінці у Facebook пояснив, що насправді про жодну “зраду” не йдеться.

“Новина про “зраду” ґрунтується на хибному уявленні про причинно-наслідкові зв’язки та юридичні факти. 9 лютого 2017 року (суд) зобов’язав “ПриватБанк” обслуговувати депозити певних іноземних компаній без жодних обмежень і відповідно до депозитних договорів. 20 лютого 2020-го (через три роки) той же суд “роз’яснив” свою попередню ухвалу, фактично просто повторивши її зміст. Суть та сама – “ПриватБанк” має обслуговувати депозити без жодних обмежень і відповідно до депозитних договорів. 15 квітня 2020 року суд апеляційної інстанції залишив ухвалу від 20 лютого 2020 року без змін. Що змінилося за три роки? Практично нічого. Ну, точно нічого істотного. Де зрада? Де 7 мільярдів? Ухвалу 2017 року не аналізую і не критикую – закон забороняє”, – зазначив міністр юстиції.
Нагадаємо, 18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд міста Києва ухвалив рішення про незаконність націоналізації “ПриватБанку” через порушення процедури, яка визначена на законодавчому рівні. На інформацію одразу відреагували в НБУ та самому “ПриватБанку”. Перші заявили, що рішення адмінсуду не вплине на економічну стабільність держави, у “ПриватБанку” теж переконували, що робота фінустанови ніяк не порушилася і продовжує бути стабільною.

Своєю чергою тодішній президент України Петро Порошенко з цього приводу скликав засідання РНБО, де доручив Службі безпеки та Генеральній прокуратурі після завершення всіх необхідних судових процедур оцінити, чи є підстави для порушення кримінальної справи щодо суддів.

Суди в цій справі ще тривають.

Рішення про націоналізацію банку державою було ухвалено 18 грудня 2016 року. Причина – нестача в капіталі “ПриватБанку”, яку виявили за результатами стрес-тестування. Після цього колишній співвласник “ПриватБанку” Ігор Коломойський подав позов до суду та пояснив це тим, що питання націоналізації фінансової установи для нього є принциповим. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *