Представник України в МВФ спрогнозував, скільки відчуватиметься ефект кризи через пандемію коронавірусу

Ефект кризи через пандемію коронавірусу буде відчуватися до 2025 року, а падіння світової економіки у 2020 році становитиме 3%.

Про це заявив заступник виконавчого директора Міжнародного валютного фонду від України Владислав Рашкован під час вебінару від “Делойт”, пише “Економічна правда”.

“Керівництво МВФ сказало, що ефект кризи буде відчуватись до 2025 року, не менше. І це все за базовим сценарієм. У випадку, якщо все це станеться у 2020 році, МВФ прогнозує глобальне зростання економіки у 2021 у розмірі 5,8%. Для багатьох країн це відновлення буде лише частковим. За менш оптимістичного сценарію – якщо пандемію не вдасться стримати у 2 півріччі 2020 року – глобальна економіка може знизитись на 6%”, – наголосив він.

За словами Рашкована, згідно з менш оптимістичними прогнозами, вплив від пандемії може відчуватися ще 2021 року, тоді падіння економіки може сягнути ще 8%.

“За базовим сценарієм, не тільки вжиті урядами країн заходи зі стримання епідемії виявляться вдалими, але й також і зусилля з запобігання широкомасштабним банкрутствам компаній. Що не буде довготривалої втрати робочих місць і масштабних проблем фінсектору, зокрема, великої кількості проблемних кредитів”, – додав він.

Водночас, зазначив Рашкован, навряд чи всі вірять, що все так і буде, а заходи урядів країн світу будуть ефективними.

“Через те, що буде неповне відновлення у 2021 році, сукупні втрати світового ВВП за 2020-2021 роки від пандемії можуть сягнути близько 9 трлн доларів – це більше, ніж економіки Японії та Німеччини разом узяті”, – резюмував заступник виконавчого директора Міжнародного валютного фонду від України.

Нагадаємо, попередні прогнози передбачали, що 2020 року економіка України зросте на 3,5-5%, інфляція становитиме 5% (плюс/мінус 1%), а долар коштуватиме 27-28 грн. 29 березня Кабмін затвердив нові макроекономічні прогнози на 2020 рік: ВВП – мінус 4,8%, середньорічний курс долара США – 29,5 грн (плюс 1,5-2 грн), інфляція – 8,7% (плюс 3,1%), безробіття – 9,4% (плюс 1,3%), середня зарплата – 11 тис. грн (без змін). Водночас в Офісі президента спрогнозували, що 2020 року економіка України впаде мінімум на 5%.

Через світову фінансову кризу, спричинену наслідками активного поширення нового коронавірусу COVID-19, експерти прогнозують падіння економік, зокрема й української. Оновлений базовий прогноз компанії Dragon Capital на 2020 рік передбачає падіння ВВП України на 4% та девальвацію гривні до 30 грн за долар на кінець року – за умови, що карантинні заходи триватимуть до травня (середній курс очікується на рівні 29 грн/долар, тобто девальвація складатиме близько 11% до минулорічного курсу). За менш оптимістичним прогнозом, якщо карантин буде продовжено на довший термін, ВВП може впасти на 9%, а гривня здешевшає до 35 грн/долар. За таких умов варто очікувати й зростання безробіття. Світовий банк прогнозує падіння ВВП України на 3,5% у 2020 році. Також через пандемію коронавірусу 65% українських компаній не зможуть виконати свої річні бізнес-плани. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *