МВФ погіршив прогноз щодо того, як коронакриза обвалить економіку України

Міжнародний валютний фонд очікує спаду ВВП України в 2020 році на 8,2% замість попередніх 7,7%.

Про це йдеться у повідомленн МВФ від 9 червня.

Погіршено й прогноз щодо відновлення української економіки. Якщо раніше її зросту до 3,6 відсотка очікували вже у 2021 році, то тепер цей показник впав до 1,1% із прискоренням до 3% у 2022 році.

Водночас дефіцит поточного рахунку може вирости з 0,7% ВВП в 2019 до 1,7% ВВП в цьому році з подальшим розширенням його до 2% ВВП 2021-го й скороченням до 1,9% ВВП у 2022 році.

В МВФ зазначили, що у 2020 році українська економіка різко скоротиться через карантин, впроваджений у зв'язку із поширенням нової коронавірусної інфекції. 

Нагадаємо, що у ніч на середу, 10 червня, Рада директорів МВФ ухвалила рішення про подовження співпраці з Україною та виділення кредиту на 5 мільярдів доларів. Перший транш у розмірі 2,1 мільярда доларів надійде найближчими днями. 

“Нова програма має на меті допомогти Україні вирішити проблеми, пов'язані з пандемією COVID-19, забезпечивши платіжний баланс та бюджетну підтримку, – заявили у фонді. – Успішні показники України в стабілізації економіки впродовж п'яти років були потужними. Однак необхідно докласти більше зусиль для реформ, щоби забезпечити міцне та всеосяжне зростання”. 

Наприкінці травня Україна та МВФ досягли попередньої домовленості про нову програму фінансування – щоб допомогти Києву впоратися з наслідками пандемії COVID-19. Це сталося в той самий день, коли президент України Володимир Зеленський підписав закон, який забороняє передачу націоналізованих банків колишнім власникам, ідеться  всюжеті ТСН.19:30.

Читайте також:

Міфи та реальність: міністр фінансів по пунктах розповів про вимоги МВФ.
МВФ не вимагає збільшувати тарифи заради траншу – міністр Марченко.
Міністр фінансів розповів про цьогорічну кризу та важливість отримання траншу від МВФ.
Милованов розповів, як Тимошенко за часів прем'єрства “кинула МВФ”.
“Україна без МВФ буде розцвітати, а не загнивати”: Палиця закликав друкувати гроші і розподіляти їх у ручному режимі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *