Коронавірус в Україні. Уряд допоможе ФОПам з дітьми та змінює норму перепризначення субсидій

Міністерство соціальної політки продовжує вживати антикризових заходів для захисту населення від наслідків пандемії коронавірусу, зокрема там створили додаткові програми для підтримки сімей з дітьми.

Про це йшлося на засідання уряду 22 квітня.

Відомство запропонувало:

Надавати фінансову допомогу на кожну дитину фізичним особам-підприємцям, які належать до І і ІІ групи, які не використовують найману працю і є платниками єдиного податку. Міністерка соцполітики Марина Лазебна зазначила, що це зазвичай люди, зайняті у сфері послуг, яким через карантин довелося припинити діяльність. Водночас вони не можуть долучитися до програми підтримки безробітних. На кожну дитини до 10 років запропоновано надавати допомогу у розмірі прожиткового мінімуму.

Також для громадян, які втратили роботу або не мають можливості працевлаштуватися під час карантину, спрощують доступ для отримання держдопомоги малозабезпеченим сім’ям, яка передбачає і доплати на кожну дитину. Тобто особи, які зареєструвалися у центрі зайнятості, як безробітні можуть звернутися до управління соцзахисту і, згідно з довідкою про нараховану допомогу з безробіття, їм буде нарахована допомога малозабезпеченим сім’ям. В середньому це три тисячі гривень.

Водночас Міністерство запропонувало підсилити програми субсидій на оплату житлово-комунальних послуг. Зараз діє норма, що у разі заборгованості у понад два місяці субсидія більше не призначається. Пропонується збільшити цей період з двох до трьох місяців.

Пропозиції міністерства ухвалили з доопрацюванням у три дні.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень – від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць – до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей. 22 квітня карантин подовжили до 11 травня.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *