Колишній власник VAB Банку Бахматюк запропонував повернути державі 8 млрд боргу

Екс-власник банків “Фінансова ініціатива” і VAB Банк і власник агрохолдингів “Укрлендфармінг” і “Авангард” (група ULF) Олег Бахматюк запропонував Національному банку України і Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) провести реструктуризацію боргів зазначених банків, яка дала б можливість отримати 8 млрд грн протягом наступних п'яти років.

Про це пише “Інтерфакс-Україна”.

Згідно з оприлюдненим зверненням на сайті ULF 16 квітня, Бахматюк виступає за добровільне врегулювання проблемної заборгованості шляхом реструктуризації. На його думку, це дозволить отримати 8 млрд грн, здійснити перший платіж в сумі 1 млрд грн протягом 2020 року, здійснити повну виплату суми в протягом наступних п'яти років без відстрочки виплат по тілу кредиту.

“Такий цивілізований шлях добровільного врегулювання заборгованості українських банків може бути першим позитивним прикладом, який призведе до ефективного фінансового результату, якого, як показує практика, неможливо досягти іншим способом. Такий шлях підтримують і міжнародні фінансові структури, зокрема, МВФ і Світовий банк. Прошу вас підтримати цю пропозицію, як відповідає інтересам держави “, – зазначив власник групи ULF.

На сторінці також зазначили, що звернення з врегулюванню заборгованості комерційних банків VAB Банк і “Фінансова ініціатива”, виведених з ринку в 2014-2015 роках було направлено до Кабінету міністрів України, ФГВФО, НБУ і Офіс Генерального прокурора.

Нагадаємо, 13 листопада детективи НАБУ за процесуального керівництва прокурорів САП повідомили власнику та ексголові правління ПАТ “ВіЕйБі Банк” про підозру у заволодінні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, наданого Національним банком України фінустанові.

Письмові повідомлення про підозру були надіслані поштою та вручені житлово-експлуатаційній організації за місцем реєстрації підозрюваних через відсутність інформації про їхнє місцеперебування.

За даними НАБУ, під час надання стабілізаційного кредиту під заставу нерухомого майна 2014 року вартість нерухомості, переданої в заставу Нацбанку, завищили майже в 25 разів, склавши підроблені звіти про оцінку. Реальна вартість заставленої нерухомості становить 72,62 млн грн проти 1,8 млрд грн, заявлених “ВіЕйБі Банком”.

Окрім цього, “ВіЕйБі Банк” отримав від НБУ 3 млрд грн кредитів, які також не повернув.

У справі про заволодіння 1,2 млрд грн кредиту “ВіЕйБі Банку” кількість підозрюваних зросла до 10 осіб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *