Хто виграє від обвалу цін на нафту: економіст розповів, чого чекати від ситуації на ринку

У понеділок, 21 квітня, ціни на нафту WTI, на американських торговельних майданчиках впали до небаченого в історії від’ємного рівня в -$37,63 за барель. Від такого аномального явища мають виграти кінцеві споживачі.

Заслужений економіст України та посол в Японії Сергій Корсунський в коментарі ТСН.ua розповів, що причиною цього явища стало перенасичення ринку у зв’язку з пандемією коронавірусу, фактичне зупинення світової економіки і транспортного, у першу чергу, авіаційного сполучення.

“Для виробників і експортерів нафти стало вигідніше платити покупцям за її вивезення, ніж самим оплачувати транспортні витрати і зберігання”, – говорить він.
 
На думку Корсунського, тенденції до різкого скорочення споживання, які споссреігалися протягом останнього місяця, супроводжувалися справжньою ціновою війною на нафтовому ринку між Саудівською Аравією і Росією.

“В результаті перенасичення ринку досягло безпрецедентних масштабів, і країни ОПЕК+ за участі Трампа узгодили скорочення видобутку на 20 млн. барелей на день з 1 травня. Проте, як свідчать результати торгів, навіть це не зупинило подальшого падіння. Водночас, трейдери очікують, що протягом травня ринок повернеться до нової “нормальності” і фьючерсні контракти на червень торгуються на рівні приблизно $20 за барель”, – каже економіст.
 
Негативні ціни на нафту, за його словами, дуже вигідні кінцевим споживачам. Проте, якщо ця тенденція продовжуватиметься, “слід очікувати масового банкрутства дрібних американських виробників сланцевої нафти й консолдіації” активів нафтового сектору США.

“Не виключається, що і Саудівська Аравія братиме участь у перерозподілі світових активів галузі.  Водночас, для Росії подібний сценарій є вкрай негативним. Наразі не йдеться про “падіння” російської економіки, зважаючи на значні, у сотні міль’ярдів доларів резерви, накопичені за останні декількох років, проте їх скорочення стане серйозною проблемою вже протягом року-двох. Що стосується України, то настав час зробити запаси дешевої нафти. Нам вона дуже знадобиться після карантину”, – підсумував Корсунський.

Нагадаємо, що під час торгів 20 квітня американська нафта WTI різко дешевшала і її вартість спочатку впала до одного долара, потім – до нуля, далі – ціна стала від’ємною, потім здорожчала до 22-35 центів за барель. Після того на лондонській біржі ICE стався різкий обвал вартості на понад 300% і ціна стала мінус 40 доларів за барель.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *