Єврокомісія надасть Україні 1,2 млрд євро на боротьбу з коронавірусом – Офіс президента

Європейська комісія оголосила про рішення надати Україні 1 мільярд 200 мільйонів євро підтримки для протидії пандемії коронавірусу.

Про це повідомили у пресслужбі Офісу президента України.

“Це безпрецедентна за обсягом макрофінансова допомога. Рішення ЄС – це не лише вияв солідарності у важкі часи. Це свідчення, що Україна не помилилася, зробивши європейський вибір. Адже справжні друзі пізнаються в біді”, – заявив президент Володимир Зеленський.

Як зазначається, кошти ЄС допоможуть гарантувати макроекономічну стабільність України – завдяки підтримці держава зможе звільнити додаткові ресурси для захисту громадян та пом’якшення негативних наслідків пандемії для людей.

Також в ОПУ уточнили, що пропозицію Єврокомісії надалі мають схвалити Європейський парламент та Рада ЄС.

“Єврокомісія розраховує на швидке схвалення, з огляду на нагальність проблеми. Щойно це станеться, перший транш може бути виділений якнайшвидше без додаткових умов. Другий транш може бути наданий після виконання узгодженого з ЄС переліку індикаторів вже у четвертому кварталі 2020-го чи першій половині 2021 року. Як і у випадку зі звичайною макрофінансовою допомогою ЄС, транші залежатимуть також від задовільного прогресу країни-партнера у виконанні програми МВФ та використанні коштів фонду”, – додали у Зеленського.

Нагадаємо, у квітні Єврокомісія ухвалила ще одне рішення про виділення пакету допомоги Україні у розмірі 190 млн євро на підтримку системи охорони здоров’я, економіки, малого та середнього бізнесу, захисту вразливих категорій населення. Окремо ЄС виділив 13 млн євро на гуманітарні потреби на Донбасі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *