Багато хороших ініціатив, але з корупцією потрібно боротися ще сильніше: бізнес оцінив рік після перемоги Зеленського

Через рік після перемоги Володимира Зеленського на президентських виборах в Україні відбулося чимало позитивних змін в економічній галузі, однак існують і негативні моменти, які досі не вирішені.

Про це йдеться у повідомленні Європейської Бізнес Асоціації (EBA) до першої річниці перемоги Зеленського.

“Минулого року одразу після президентських виборів ми в Європейській Бізнес Асоціації оприлюднили 7 першочергових кроків, яких очікує бізнес від обраного президента України. Як ми бачимо, чимало пропозицій бізнесу було взято до уваги, був якісний діалог по індустріальним питанням, і від імені бізнесу ми щиро дякуємо президенту за це. Безумовно, рік був непростим, і бізнес це розуміє. Водночас, трансформаційні процеси все ж варто посилювати, аби досягти якісних змін в країні”, – зазначила виконавчий директор EBA Анна Дерев’янко.

В організації зазначили, що серед позитивних змін безумовно йдеться про ухвалення непопулярних рішень, таких як відкриття ринку землі або демонополізація “Укрспирту”. Також бізнес вважає позитивним збереження макроекономічної стабільності шляхом підтримки незалежності НБУ, підтримки політики низького дефіциту бюджету. Однак досі лишається невирішеним питання співпраці із МВФ, тому в EBA закликають якомога швидше ухвалити законопроєкт про неповернення банків колишнім власникам.

Також бізнес підтримує продовження структурних реформ у сфері охорони здоров’я, пенсійній системі та освіті, та розпочаті перетворення у банківському секторі. Там позитивно оцінюють намагання забезпечити незалежність АМКУ та НКРЕКП, а також оголошену діджиталізацію процесів – “Держава у смартфоні”.

Водночас досі невирішеними лишаються питання боротьби із корупцією в Україні та створення незалежної судової гілки влади.

“Важливо врешті прийняти сучасне трудове законодавство, забезпечити розумне податкове навантаження (до прикладу, шляхом спрощення податкового адміністрування, зниження навантаження на фонд оплати праці, тощо), прискорити гармонізацію законодавства України з нормами ЄС, забезпечити подальший розвиток енергетики, в тому числі, з альтернативних джерел енергії з метою подолання кризової ситуації в галузі. Крім того, зробити акцент на розвиток інфраструктури шляхом стимулювання розвитку річки, розбудови портів, покращення рівня послуг Укрзалізниці, тощо. Водночас, сприяти вирішенню різноманітних екологічних питань, подальшому розвиток cashless і paperless, тощо”, – закликають у EBA.

Нагадаємо, 21 квітня в Україні відбувся другий тур виборів президента України. Ввечері того ж дня з'явилися перші результати екзит-полів. Відповідно до Національного екзит-полу та екзит-полу ТСН, перемогу здобув Володимир Зеленський. Він отримав майже 75%, тоді як чинний президент Петро Порошенко – близько 25%. 

23 квітня ЦВК оприлюднила результати обробки 100% електронних бюлетенів. Відповідно до них, Володимир Зеленський отримав більшість голосів майже у всіх регіонах України і набрав 73.22% голосів. Чинний очільник держави Петро Порошенко опинився на другому місці – за нього проголосували 24.45% виборців. 30 квітня Центральна виборча комісія офіційно оголосила результати другого туру президентських виборів та визнала Зеленського обраним президентом України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *