Аптеки Києва зобов’язалися знизити націнку на медичні маски

Найбільші мережі київських аптек від 21 квітня зобов’язалися знизити торгову націнку на медичні маски до однієї гривні. А одна з мереж аптек ухвалила рішення прибрала націнку на медмаски упродовж карантину.

Про це у Facebook повідомив очільник Київського обласного територіального відділення АМКУ Олексій Хмельницький.

Представники аптечних мереж пояснили, що нібито були заручниками зростання закупівельної ціни.

“Майже всі представники аптечних мереж зазначили, що були “заручниками” зростання закупівельної ціни. Тобто, згідно їх слів, ціну завищують виробники та перекупники. Тому сьогодні маски в аптеках коштують від 12 грн за штуку. Зараз ми розпочинаємо письмове протокольне опитування виробників і постачальників медичних масок. Скоро матимемо висновки”, – написав Олексій Хмельницький.

За його словами, відповідні листи про зменшення націнки відомство отримало від девʼяти компаній. Зокрема, націнку знизять у:

“Альго-Фарм”
“Аптека низьких цін К” (Аптека АНЦ, Аптека Копійка)
“Аптека НЦ”
“Аптекарь”
“Віталюкс”
“Сіріус-95” (“Бажаємо здоров’я”)
“Столичний медичний альянс” (“Країна здоров’я”)
“Фармація”

Крім того, за словами Хмельницького, в аптечній мережі “Альго-Фарм” на період карантину повністю прибрали свою торгівельну націнку на медичні маски, а в мережі комунальних аптек “Фармація” знизили свою надбавку до 4% (56 копійок). Наразі в київському відділі АМКУ очікують інформацію від інших аптечних мереж.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень – від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в’їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць – до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей. 22 квітня карантин подовжили до 11 травня.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *